Özel EOSB MTAL’de eğitim öğretim yılı açılış programı düzenlendi Tüm Haberler

Özel EOSB MTAL’de eğitim öğretim yılı açılış programı düzenlendi

2023-2024 eğitim öğretim yılı dolayısıyla Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törende söz alan Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, “5 yıl önce ilk meşaleyi yakmıştık. Bugün görüyoruz ki çok kutsal bir işe imza atmışız. Okulumuz, Türkiye’nin en iyi okullarından biri oldu. Emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılı dolayısıyla açılış programı düzenlendi.  2023-2024 eğitim-öğretim yılı açılış programına Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nuri Ahmet Saraç, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir OSB Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç ve veliler katıldılar.

Sizlere destek olmaya devam edeceğiz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda konuşan Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, “Bugün bizler için gurur verici bir gün. 5 yıl önce 09 Eylül 2019 yılında ilk meşaleyi yakmıştık. Bugün görüyoruz ki çok kutsal bir işe imza atmışız. Okulumuz Türkiye’nin en iyi okullarından biri oldu. Emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Öğretmen ve öğrencilere seslenen Başkan Küpeli, “Sevgili öğrenciler sizler bizim beklentilerimizi hiç boşa çıkarmadınız. Kısa sürede çok önemli başarılara imza attınız. Birçok alanda dereceler elde ettiniz. Sizlerin başarısı sayesinde okulumuzu anlatırken gururla anlatıyoruz. Kıymetli öğretmenlerim; sizlere emanet ettiğimiz ülkemizin teminatı olan gençlerimizi çok iyi eğitin. Şunu bilin ki biz burada olduğumuz sürece sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Yorulmadan, yılmadan ve bıkmadan çalışacağız” ifadelerinde bulundu.

Gelecek yüzyılın neferlerisiniz

Eskişehir OSB Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç ise, “Böyle bir değere imza attığımız için mutluyuz ve gururluyuz. Okulumuzun temel mottosu hem beyni hem de kalbi eğitmek. Beyni eğiterek öğrencilerimizin iyi bir teknisyen olmalarını sağlarken, kalbi eğiterek ise iyi insan olmalarına katkı sağlıyoruz. Sevgili öğrenciler sizler gelecek yüzyılın neferlerisiniz. Bu doğrultuda kendinizi her alanda geliştirmenizi istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, eğitim camiamıza, Eskişehir'imize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Bu yıl 390 öğrenci aramıza katıldı

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Seğmen konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Müdür Seğmen her yıl olduğu gibi bu yıl da okula yoğun bir başvurunun olduğunu aktararak, “Bu yıl okulumuza 1195 öğrenci başvuruda bulunurken, yapılan mülakatlar sonrası 390 öğrencimiz okulumuzda okumayı hak kazandı. Aramıza yeni katılan öğrencilerimiz oldukça şanslı. Öğrencilerimizin bu şansı çok iyi değerlendireceklerini inanıyorum. Hepinize yeni eğitim öğretim yılında üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

 


EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI NACE

OSB HARİTASI SEKTÖREL

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı