Üretim için Ucuz Elektriğin Adresi Eskişehir OSB Tüm Duyurular

Üretim için Ucuz Elektriğin Adresi Eskişehir OSB

Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi elektrik dağıtımı ile ilgili faaliyetlerini ilgili mevzuatlar kapsamında yapmaktadır.

OSB tarafından uygulanacak elektrik enerjisi bedeli ile ilgili olarak Organize Sanayi Bölgelerinin Elektrik Piyasasi Faaliyetlerine İlişkin Yönetmeliği Madde-16’da “…uygulanacak OSB elektrik enerjisi bedeli sadece elektrik enerjisi teminine ve/veya üretimine ilişkin maliyetleri içerir ve katılımcılara doğrudan yansıtılır. OSB elektrik enerjisi bedelini, aldığı tarife tipine göre katılımcılarına kâr amacı gütmeksizin aynen yansıtır” hükmü kapsamında tedarikçi firmalardan indirimli olarak temin edilen elektrik enerjisi üzerine ayrıca bir kâr yada bedel ilave edilmeden aboneye aynen yansıtılmaktadır.

Örnek olarak en son 2018 Şubat dönemi için OSB’nin elektrik alış faturası ve herhangi bir abonemize elektrik satış faturamız aşağıdaki linkten incelendiğinde OSB olarak tedarikçiden birim elektrik enerjisi alış fiyatımız ve aboneye satış fiyatımızın aynı olduğu görülecektir. Yani 2018 Şubat döneminde elektrik alış ve satış fiyatımız 0,210946TL/kwh dir. Elektrik enerjisi alış fiyatımız ne ise satış fiyatımız da aynısıdır. Buradan bir kâr edilmesi söz konusu değildir. İdaremiz kendisine fatura edilen aktif enerji bedelini abonelerine aynen yansıtmaktadır. Buradan OSB’nin ne kâr ne de zarar etmemesi esastır. Ayrıca elektrik enerjisinin üretimin içinde önemli bir maliyet kalemi olduğunun farkında olunarak her zaman sanayicimizin lehine ucuz elektrik enerjisi temini için çalışılmaktadır. Elektrik satış fiyatımızın Türkiye genelindeki diğer OSB’lerin satış fiyatı ile karşılaştırıldığında oldukça düşük ya da yakın olduğu rahatlıkla görülecektir. En güncel tarihli olarak 2018 Şubat döneminde aşağıdaki bazı OSB’lerin elektrik satış fiyatları;

 

Ankara Sanayi Odası 1.OSB            0,219735TL/kwh

Antalya OSB                                  0,219735TL/kwh

Bursa OSB                                     0,219735TL/kwh

Bursa Kemalpaşa OSB                    0,211000TL/kwh

Düzce OSB                                    0,219735TL/kwh

Eskişehir OSB                                0,210946TL/kwh         

şeklinde olmuştur.

 

tüm sanayicilerimizin bilgilerine rica ederiz.

 

ÖRNEK FATURA


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı