Sektörel Ticaret Heyetleri ve Alım Heyetleri Tüm Duyurular

Sektörel Ticaret Heyetleri ve Alım Heyetleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ihracata yönelik devlet destekleri, firmalarımızın ihracatlarını artırmak ve ülke olarak ihracat hedeflerimize ulaşmak amacıyla tasarlanmıştır. Son dönemde, söz konusu desteklerde yapılan iyileştirme ve kolaylaştırma çalışmalarının yanı sıra yeni nesil destek mekanizmaları da geliştirilmiştir. Anılan destek mekanizmalarının en etkin şekilde kullanılmasının, 2017 yılının ihracatta atılım yılı olmasına büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

 

Söz konusu destekler kapsamında, 2011/1 sayılı “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ” uyarınca sektörel ticaret heyeti ve sektörel alım heyeti programları düzenlenmektedir.

 

Firmalarımızın somut sonuçlar elde etmesine vesile olmaları ve ihracat artışına doğrudan etki etmeleri nedeniyle sektörel ticaret heyeti ve alım heyeti faaliyetleri büyük önem arz etmektedir.

 

Bu itibarla, ihracatımızda bir atılım yılı olarak değerlendirilen 2017 yılının geri kalanında bahse konu heyet programlarının nitelik ve nicelik olarak artırılmasının 2017 yılı ihracatımıza büyük katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.

 

 

KONU İLE İLGİLİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı