EOSB Elektrik Satış Tarifesi Tüm Duyurular

EOSB Elektrik Satış Tarifesi

1 Ocak 2020 tarihi itibariyle elektrik tedarik maliyetlerimizdeki değişiklik sebebiyle OSB elektrik satış tarifesi revize edilmiştir. Tarife detayları aşağıdaki tabloda bilgilerinize sunulmaktadır.

 

Aktif Enerji Bedeli:

[(PTF eosb +YEKDEM) x1,0205] TL/kWh

Reaktif Enerji Bedeli:

0,332239 TL/KVArh

Tüketiciler için Dağıtım Bedeli:

0,023547 TL/kWh

İletim Sistem Kullanım Bedeli:

0,025000 TL/kWh

1-   PTF_eosb: Epiaş bünyesindeki gün öncesi piyasasında oluşan saatlik piyasa takas fiyatının OSB’nin saatlik çekişleri ile ağırlıklandırılması ile oluşan fiyatı ifade eder.

2-   YEKDEM: Fatura dönemine konu ay için EPİAŞ tarafından açıklanan gerçekleşen YEKDEM (Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması) birim bedelidir.

3-   İletim Sistem Kullanım ve İşletim Bedeli için 0,025TL/kWh yaklaşık bir rakam olup bilgi amaçlı gösterge olarak verilmiştir. Bu rakam TEİAŞ'ın aylık tahakkuk eden fatura meblağına ve aylık EOSB toplam tüketimine göre değişiklik gösterecektir.

 

·   Emreamade Kapasite Bedeli:

1,749571 TL/kW/Ay

·   Üreticiler için Dağıtım Bedeli:

0,004331 TL/kWh

* Sadece elektrik üretimi yapan katılımcılara uygulanan bedellerdir.

 

Elektrik alış ve satış fiyatlarımız ilgili aydaki piyasa takas fiyatlarına ve Yekdem bedellerine bağlı olarak değişkenlik gösterecek ve her ayın elektrik satış fiyatı değişken olacaktır. Aktif enerji birim satışımız tablodaki formüle göre hesap edilerek fatura edilecektir.

 

Fon, Pay ve Vergiler, Dağıtım Bedeli ve TEİAŞ İletim Sistemi Kullanım Bedeli aktif enerji satış birim fiyatına ayrıca ilave edilecektir. Geçerli Sanayi Sicil belgelerini İdaremize sunan abonelerden ilgili mevzuat gereği %2 oranındaki TRT payı alınmamaktadır.

 

EPDK'nın Ulusal Elektrik Satış Tarifelerinde değişiklik yapması veya tedarik maliyetlerimizin değişmesi durumunda OSB'nin enerji satış tarifelerini revize etme hakkı saklıdır.

 

Bilgilerinize önemle rica ederiz.

 

KONU İLE İLGİLİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı