Enerji Verimliliği Projesi Tüm Duyurular

Enerji Verimliliği Projesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yönetiminde Ekim 2015'ten bu yana sürdürülen "Enerji Verimliliği için Danışmanlık Hizmetleri (MENR EPA 12/CS04)" projesi kapsamında çeşitli sanayi kuruluşlarında ve ticari binalarda yüzlerce enerji etüdü ücretsiz olarak gerçekleştirilmiş, başta sanayi odaları, organize sanayi bölgeleri, meslek kuruluşları ve ticari bankalar olmak üzere pek çok kurumda enerji verimliliği ve finansmanı konusunda onlarca eğitim ve bilgilendirici toplantı gerçekleştirilmiştir. Proje ile ilgili özet bilgilere ekte bulunan "Proje Bilgi Notu"ndan ulaşılabilir.

 

Proje danışmanı MWH Global liderliğinde Expertise France, Exergia ve ESCON ortak girişimi, önümüzdeki süreçte de söz konusu faaliyetleri geçekleştirmek üzere, OSB yönetimleri ile temasa geçmek istemektedir. Projenin imkanları dahilinde istekli OSB'lerde eğitim faaliyetleri geçekleştirilecek ve istekli sanayi kuruluşlarımızda lisanslı Enerji Verimliliği Danışmanlık şirketleri aracılığı ile ücretsiz enerji verimliliği etütleri gerçekleştirilecektir.

 

Bu çerçevede ekte sunulan "Proje Bilgi Notu" ve "Etüt Ön Değerlendirme Formu"nun, OSB yönetimlerine ve OSB yönetimleri aracılığı ile de OSB üyesi kurumlara ulaştırılması müsterhamdır. Eğitimler konusunda istekli olan OSB yönetimlerinin 21 Temmuz 2017 tarihine kadar Sukran.Gokhan@mwhglobal.com adresine bilgi vermeleri ve yine enerji etütleri konusunda istekli olan üyelerin de ekte sunulan "Etüt Ön Değerlendirme Formu"nu doldurarak 21 Temmuz 2017 tarihine kadar Sukran.Gokhan@mwhglobal.com adresine göndermeleri durumunda kendileriyle ivedilikle temasa geçilecek ve proje imkânları elverdiği ölçüde söz konusu çalışmalar gerçekleştirilecektir.

 

 

KONU İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ VE YAZI İÇİN TIKLAYINIZ


LANSMAN VİDEOSU

EOSB TANITIM FİLMİ

OSB HARİTASI

EOSB Whatsapp İhbar Hattı EOSB Whatsapp Bilgi Hattı